środa, 12 kwietnia 2017

Zdjęcia nieznane

W tym poście umieszczę zdjęcia, które znalazłam, ale niestety nie znam osób z tych zdjęć. Wstawiam tutaj, ponieważ mam nadzieję, że ktoś rozpozna ludzi ze zdjęcia :) Proszę klikać w zdjęcia, by je powiększyć :) Zdjęcia te znalezione zostały w domu mojego dziadka w Białej k. Pajęczna. 

Zdjęcie 1
Mam podejrzenia, że może być to siostra mojego pradziadka Michała Sudaka. Moja mama pamięta, że te osoby mieszkały w Niemczech, ale nie ma pojęcia kim on byli. 

Zdjęcie 2


Zdjęcie 3
Zdjęcie to prawdopodobnie przedstawia pogrzeb Tomasza Bednarskiego - tak udało mi się wyczytać z tabliczki, aczkolwiek 100% pewności nie mam. Tomasz Bednarski był bratem mojej prababci Władysławy Owczarek-Cybulskiej z domu Bednarskiej. Jej zgon właśnie zgłaszał brat Tomasz. 
Moje podejrzenia są takie, że mężczyzna po prawej i dwoje ludzi po lewej są rodzeństwo/pokrewieństwo  ( bardzo podobne łuki brwiowe) . Może rodzeństwo Tomasza i Władysławy ? Być może , ponieważ by się zgadzało. Była ich 5 (tyle akt urodzenia znalazłam) Jej rodzeństwem był Tomasz, Franciszek, Józef, Marianna. Urodził się on w 1895 . Jego żoną była Katarzyna Sikora. Ślub wzięli 25 lutego 1933 we Francji. 

Zdjęcie 4


Zdjęcie 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz